Yönetim Kurulu Üyesi

Mine Erdemoğlu

1965 yılında Ankara da doğdu. 1971-1984 yılları arası Siegen Almanya’da İlk, orta ve Höhere Handelsschule lisesini bitirdi. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatından ve Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Bölümünden mezun oldu. 

1996-2006 arası, Gaziantep Kolej Vakfında ve daha sonra Özel Sanko Lisesinde Almanca Öğretmeni olarak görev yaptı. 10 senelik öğretmenlikten sonra Özel Sanko Lisesinde 5 yıl idarecilik görevini üstlendi. Aynı dönemde GAGİAD Kadınlar Kurulu ve TÜKD’nde Yönetim Kurulunda; Başkan, Genel Sekreter ve AB Proje koordinatörü görevlerini üstlendi.

2012 yılında Livcon Gelişim Merkezinde Profesyonel Koç, NLP Uzmanı ve Kişisel Gelişim Danışman ve Eğitmen eğitimini aldı ve 2013 yılından itibaren bireysel ve kurumsal gelişim alanlarında eğitim verdi ve danışmanlık yaptı. Aynı zamanda TÜKD, GAGİAD, TEGV ve KPD derneklerinin projelerinde gönüllü görev alarak gençlere ve yetişkinlere yönelik kişisel gelişim eğitmenliği, rehberlik ve koçluk yaptı.

2014 yılından itibaren kurucusu olduğu ME-Nova Gelişim Eğitim ve Danışmanlık A.Ş de çalışmalarına okul öncesi eğitim alanına ağırlık vererek devam etti. ME-Nova Gelişim bünyesinde bu alanda veli, öğretmen ve öğrencilere yönelik eğitim, seminer, atölye çalışmaları bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmeti sunmakla birlikte okul öncesi eğitim yayınları ve materyalleri hazırlamakta ve çıkartmaktadır. Nisan 2019 yılından itibaren ise okul öncesi çalışmaları ME-Nova Gelişim bünyesinde kurulan Şerifali Yaşam Paylaşım Anaokulunda uygulamalı olarak devam etmektedir.

Şu anda, Maher Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Quick Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve ME-Nova Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Mine Erdemoğlu